از مدل فیلتر کربن فعال FFAC در ارتباط با تهویه و سیستم‌های تهویۀ هوا برای حذف گازها و بخارات نامطلوب (رایحه و …) از جریان هوا توسط فرآیندی به‌نام “جذب” استفاده می‌شود.
فیلترهای FFAC با استفاده از کربن‌های بسیار فعال برای استفاده در برنامه‌های تصفیۀ هوا، از جمله آشپزخانه‌های تجاری و تأسیسات صنعتی تولید می‌شوند. کربن‌های فعال استفاده‌شده در فیلترهای FFAC، از درجات خاصی از پوستۀ نارگیل تولید می‌شوند که کربن با کیفیت بالایی را تولید می‌کند که هوای عمومی را تصفیه می‌کند.
فیلترهای کربنی FFAC، از یک قاب بیرونی ساخته‌شده از فولاد گالوانیزه تشکیل شده‌است که با حداکثر 12 پنل با قاب فولادی گالوانیزه مجزا که در پیکربندی V نصب شده‌اند، تعبیه شده‌است. هر پنل به‌صورت جداگانه حاوی دانه‌های کربن بین دو قطعه فلز سوراخ‌شده است و دارای توری آلومینیومی ریز برای جلوگیری از انتقال گرد و غبار کربن می‌باشد. کربن با استفاده از ارتعاش در پنل‌های جداگانه بسته‌بندی می‌شود تا اطمینان حاصل شود که کربن در حال انتقال ته نشین نمی‌شود که در غیراین‌صورت ممکن است باعث عبور هوا شود.
فیلترهای کربنی FFAC، با تثبیت دائمی قاب بیرونی در کانال نصب می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که پشتیبانی کافی برای وزن فیلتر وجود دارد (مشخصات را ببینید). با تثبیت قاب‌ها با هم، می‌توان هر تعداد فیلتر را برای تشکیل یک بانک فیلتر برای رسیدگی به مقدار هوای مورد نیاز نصب کرد، اما برای تحمل وزن فیلترهای کربن به تکیه‌گاه‌هایی نیاز است. از آنجایی که سلول‌های داخلی را می‌توان تنها از یک طرف فیلتر جدا کرد، بسیار مهم است که دسترسی به آن سمت برای سرویس‌دهی امکان‌پذیر باشد.
فیلترهای کربن فعال برای حذف ذرات طراحی نشده اند، فیلترهای معمولی ذرات و یا چربی باید در قسمت هوای کثیف فیلترهای کربنی نصب شوند تا از کور شدن فیلتر کربن توسط چربی و گرد و غبار جلوگیری شود که به شدت بر عملکرد آن تأثیر می گذارد.
کربن فعال مورد استفاده در فیلترهای کربن FFAC قبل از کاهش راندمان جذب، مقادیر زیادی بو را جذب می کند. زمانی که راندمان کربن کاهش می یابد، کربن را می توان به راحتی با برداشتن پنل‌های جداگانه از فیلتر و جایگزینی کربن با کربن فعال جدید که عملکرد برابری دارد، جایگزین کرد.
کربن جدید باید در پنل‌ها نصب شود تا اطمینان حاصل شود که امکان ته‌نشین شدن کربن و عبور هوا وجود ندارد. پنل‌های جایگزین کامل که مهر و موم شده‌اند، نیز در دسترس هستند تا در هنگام ذخیره‌سازی، خطر خراب شدن عملکرد آن‌ها وجود نداشته‌باشد.

برای مشاهده اطلاعات نهایی و جدول ابعاد فیلتر های FFAC روی لینک زیر کلیک کنید.

FFAC data table

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!